Masaż sportowy

Masaże i Rytuały

Masaż sportowy

Poczuj ulgę po intensywnym treningu dzięki profesjonalnemu masażowi sportowemu. Chcesz wycisnąć więcej ze swojego ciała? Zatroszcz się o jego regenerację z masażem sportowym!

Cena masażu sportowego

  • Sesja 60 minut* 140 zł
  • Sesja 90 minut* 200 zł
*sesja masażu zakłada czas na przygotowanie się do masażu, wywiad oraz ubranie się po masażu.

Twoje ciało potrzebuje generacji

Po intensywnym treningu Twoje ciało potrzebuje regeneracji, potrzebuje masażu sportowego. Jako ultramaratończyk, dobrze wiem, jak potrafią boleć spięte mięśnie. A jako masażysta, zdaję sobie sprawę z ryzyka kontuzji, jakie to napięcie ze sobą niesie!

Mogę Ci pomóc zminimalizować ból mięśniowy, przyspieszyć regenerację i zwiększyć elastyczność i wytrzymałość Twoich mięśni. Niezależnie od tego, czy jesteś zawodowym sportowcem, czy weekendowym wojownikiem, masaż sportowy pomoże Ci ćwiczyć lepiej i więcej. Dodatkowo regularny masaż uchroni Cię przed kontuzjami, zwiększy zakres ruchów i wyeliminuje ból.

Mój gabinet znajduję się blisko klubów: FitFabric Zgierska i Aleksandrowska oraz WellFitness na ul. Plonowej w Łodzi. Jest to więc dogodna lokalizacja dla mieszkańców Bałut, Teofilowa, Radogoszcza, Julianowa i Aleksandrowa Łódzkiego.

Jak wygląda sesja masażu sportowego?

Sesja masażu sportowego rozpoczniemy od szczegółowego wywiadu, podczas którego porozmawiamy o Twojej aktywności fizycznej, stylu życia, bólach czy ewentualnych kontuzjach. Dopiero po zebraniu tych informacji, mogę dostosować techniki masażu do Twoich potrzeb. 

Masaż sportowy jest intensywny i dynamiczny, często bolesny, ale to „dobry ból” - przynoszący ulgę i lepsze samopoczucie. Zaczynam od rozgrzewania mięśni, po czym przechodzę do technik mających na celu rozluźnienie napiętych mięśni i tkanki łącznej. Używam różnorodnych technik w zależności stopnia problemu, z jakim do mnie przychodzisz.

Każdy masaż jest inny i dostosowany do Ciebie. Wykonując masaż, skupiam się na obszarach, które wymagają szczególnej uwagi ze względu na rodzaj aktywności, jaką wykonujesz. Po sesji masażu sportowego, możesz odczuwać odprężenie, uprzedzam jednak, że Twoje mięśnie mogą być obolałe ze względu na intensywność masażu. Już następnego dnia zauważysz jednak poprawę elastyczności, zwiększoną wydajność oraz szybszą regenerację po treningu.

Jak działa masaż sportowy?

Masaż sportowy polega na zastosowaniu technik masażu dostosowanych do indywidualnych potrzeb sportowca. Pomagają one w rozluźnieniu mięśni, zwiększeniu ich elastyczności i poprawie krążenia krwi. W ten sposób wspierają one leczenie i zapobiegają urazom mięśni i ścięgien.

Efekty masażu sportowego są liczne i obejmują:

  1. Lepsze krążenie krwi

  2. Zwiększona elastyczność i ruchomość

  3. Szybsza regeneracja mięśni

  4. Zapobieganie urazom

  5. Zwiększenie zakresu ruchów

  6. Eliminacja punktów spustowych

  7. Zapobieganie skurczom mięśni

Pamiętaj, że choć masaż sportowy niesie wiele korzyści, to w przypadku poważnych urazów lub stanów chorobowych nie zastąpi on profesjonalnej opieki medycznej oraz wypoczynku. W przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych zawsze należy najpierw skonsultować się z lekarzem i określić przyczynę bólu.

Image